Elektrikli Şömine Nedir?

Elektrikli Şömine Nasıl Çalışır?

Çağlar Elektrikli Şömine Modelleri Nelerdir?

Elektrikli Şömine Fiyatları

 

Elektrikli Şömineler

Elektrikli şömineler ile birlikte şömine hissiyatını yaşamak artık daha kolay.

Şömineler gerçekten de harikadır. Sert kışların yaşandığı aylarda ateş başından daha huzur verici bir ortam düşünmek zor. Günümüzün modern elektrikli şömineleri, şömine keyfini tatmak isteyen ama ne külüyle ne bacasıyla uğraşmak istemeyenler için en uygun çözüm gibi görünüyor.
Ne yazık ki artık pek çoğumuz apartman dairelerinde yaşıyoruz ve şömineli apartman dairelerine de sık rastlanmıyor. Belki de atalarımızdan kalan ve bilinçaltımıza yerleşmiş bir durumdur. Ateş başında kendimizi güvende hissettiğimiz ve rahatladığımız bir gerçek. Şömineniz olsa bile odun almak, şömineyi temizlemek, bacayı temizletmek gibi zahmetli bir süreci şehir hayatının bitip tükenmez dertlerine eklemek ne kadar rahatlatıcı? Bu yüzden elektrikli hazneler pratik bir çözüm sunuyor.

elektrikli şömineler

Elektrikli Şömine Fiyatları

Elektrikli Hazne Modellerimiz gerçekten de harikadır. Sert kışların yaşandığı aylarda ateş başından daha huzur verici bir ortam düşünmek zor. Günümüzün modern elektrikli hazneleri, şömine keyfini tatmak isteyen ama ne külüyle ne bacasıyla uğraşmak istemeyenler için en uygun çözüm gibi görünüyor.

Elektrikli Hazne Fiyatları Her Bütçeye Uygundur.

Elektrikli Hazne Fiyatları ev dekorunun en romantik ve en güzel köşelerinden birisidir. Yaza yavaş yavaş merhaba dediğimiz bu günlerde odunlu şömineler yerini elektrikli haznelere bırakmıştır. Elektrikli hazneler evlere nostaljik hava katmalarıyla bilinir. İki boyutlu elektrikli şömineler, klasik ve modern tarzda şömine modelleri ile bütünlük sağlar…

Müşterilerimize en iyi hizmeti en kısa zamanda ve ekonomik şekilde sunabilmek için her geçen gün kendimizi yeniliyor ve günümüz teknolojilerini yakından takip ediyoruz. Hizmet sürecimizin başlarında şömine sadece dekoratif amaçlı kullanıyordu. Geçen zaman ve gelişen teknoloji daha profesyonel olan döküm hazneleri ( prototifleri) hayatımıza soktu.

şömine nasıl çalışır?

Diğer tüm elektrikli ısıtıcılar gibi, elektrikli şömineyi prize takıyorsunuz ve içindeki rezistans telleri ısınarak ısı yayar ve siz de bu şekilde rahatlığa kavuşursunuz.

Siz Değerli Müşterilerimize En İyi Hizmeti Sunabilmek İçin Çalışmaktayız. Diğer tüm elektrikli ısıtıcılar gibi, elektrikli şömineyi prize takıyorsunuz ve içindeki rezistans telleri ısınarak ısı yaymaya başlıyor.

Plazma Şömine dekorasyonun odak noktasıdır:

Şömine yüzyıllardır iç mekan tasarımının bir odak noktası olarak kullanılmıştır, mekan kurguları hep insanoğlunun bu tutku ile bağlandığı ateş ve ısı ögesine göre yapılmıştır.

Günümüzün mimarisinde sağladığı bir çok avantaj ile elektrikli şömineler dekorasyonun her alanında sorunsuz ve kolaylıkla yer verilebilecek ürünler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Alışılagelmiş gündelik yaşam alanlarındaki kullanımlarının yanı sıra baca gerektirmemesi ve kullanımının riskli olmaması sebebiyle

yatak odaları, çocuk odaları, hobi alanları, çalışma alanları, yemek alanları hatta sauna ve bazı ıslak mekanlar da elektrikli şöminelerin ev mimarisinde rahatlıkla kullanılabilecekleri alanlardır.

Ofis, cafe, restaurant, otel ve eğlence mekanlarındaki kullanımlarına da son yıllarda sıkça rastlanmakta,

elektrikli hazneler bu mekanlar içinde mimar ve dekoratörlerin projelerinde yer bulmaktadır, tercih edilmektedir.

Elektrikli Şömine bir çözüm ürünüdür:

Şömine dendiğinde akla ilk gelen içersinde odun yakılan, görsel etkisinin yanı sıra ısıtma ve pişirme özellikleri de olan doğal odunlu şöminedir.

Her ne kadar günümüz şehir yaşantısında kullanımı zor olsa da, doğal ateş görseli, çıtırtısı, odun kokusu gibi

faktörlerle odunlu şömine ilk etapta öncelikli olarak arzu edilen şömine modeli olarak karşımıza çıkar,

tabiî ki bunu geçekleştirmek her zaman mümkün olamayabilir.

Odunlu şömine kurulumu için gerekli olan baca şartı her mekanda sağlanamayabilir veya mevcut baca özellikleri istenilen şömine için yeterli olmayabilir.

Elektrikli Haznede zengin ürün çeşitliliği bulunur:

Gerek modern, gerek klasik, gerek retro, gerek nostaljik, dekorasyon tarzınız nasıl olursa olsun her mekan için bir elektrikli hazne alternatifi bulmak mümkündür.

Özgün tasarım özgürlüğü sağlayan ürünler, zengin model ve çeşitlilik özellikle profesyonellerin dikkatini çeker.

Elektrikli hazneler, ısıtma işlevini elektrik enerjisiyle yerine getiren şöminelerdir. Baca gereksinimine ve kül, is, duman problemine son veren özel yapısıyla istenen her yerde şömine keyfi yaşanmasına fırsat tanıyor.Plazma Serisi ve her türlü dekorasyona uygun mekanlar oluşturmaya imkan yaratan ankastre modellerin yanı sıra bağımsız ürünlerin de yer aldığı Giydirmeli Seri kullanıcılara farklı bir görselliğin ve kullanımın yollarını açıyor. Plazma Serisi; duvara ister asılarak ister ankastre olarak gömülerek kullanılabilecek modellere sahip koleksiyonuyla kullanıcılara hayal ettikleri sıcak ve şık ortamları yaratıyor.

Gerçek şömine konforunu kullanım rahatlığıyla birleştiren koleksiyonda tüm modeller uzaktan kumanda ile kontrol edilebiliyor. Gerek klasik ve gerekse modern ortamlar için giydirme içerisinde kullanılabilecek ankastre ürünler ve bağımsız olarak dekorasyonda yer verilebilecek estetik modellerden oluşan Giydirmeli Seri, şöminenin sıcak dokunuşunu yaşanan mekana taşıyor. Ayrıca, çalışmayan doğal şöminelerin canlandırılması için de alternatif sunan bu seri ile keyifli şömine ortamları yaratılabiliyor.

Alev Efektli Şömine

Çağlar Şömine Olarak Alev Efektli Şömine Ürün Hizmetlerimizle Siz Değerli Müşterilerimize En İyi Hizmeti Sunmaktayız.

Kullanım giderlerinin doğal ve elektrikli ısıtıcılı şöminelere göre çok kıyaslanamayacak kadar düşük olması tercih sebeplerinin ilk başta olmasının nedenidir.
Kullanılan led sistemi ile sıfıra yakın tüketimi ve uzun ömürlü olması başlıca tercih sebeplerindendir.

Kullanılmayan şöminelerde iç ölçülendirme problemi olmaksızın şömine ağzına uygulanarak şöminenizin görsel etkinliğini ön planda tutup görsel olarak aktif hale getirir. Alev efektli şömineler ile mekanlarınıza farklı ve güzel bir görünüm katabilirsiniz. Odunsuz olduğu için alev efektli şömineler gerçekçi ve sizi toz, gir gibi dertlerden kurtarır mekana canlılık katar. Çağlar Şömine olarak sizlere en iyisini ve kalitelisini sunmayı hedefliyoruz.

Türkiye’de ilk olan pik döküm şömine haznesi imalathanemizi kurduk. Zamanla şömine ve şömine haznesi üretimimizde geniş bir ürün yelpazesine sahip olduk.

Yine sizlerden gelen istekler doğrultusunda ithal şömine haznelerini de ürün yelpazemize kattık

Şu anda başta mümessili olduğumuz Fransız menşeili Fonte Flamme firması, bununla beraber İnvicta, Diffusion, Laudel, Totem gibi ünlü markaların haznelerini şirketimiz bünyesinde bulundurmaktayız.

Halen uzman kadromuz, gerekli teknik ekipmanlarımız ve yılların verdiği tecrübe ile çalışma hayatımıza devam etmekteyiz.

Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır.

Yapay Şömine

Yapay şömine, elektrikli şömine, gazlı şömine, etanol şömine… Günümüzde pek çok yakıt seçeneği bulunan şömine, ısınma ihtiyacının yanı sıra göz zevkine hitap eden bir mimari öğe…

Havaların soğumasıyla artan ısınma ihtiyacını kalorifer ya da sobalar çözüyor. Ancak keyif yapmak isteyenlerin tercihi şömine oluyor. Azımsanmayacak bir kitle şöminenin karşısında oturmayı, kaloriferin yanında oturmaya değişecektir. Haksız da sayılmazlar, böyle bir görsel şölen hangimize sıcaklık hissini daha iyi bir şekilde yaşatabilir ki? Şöminenin karşısında geçirilen vakitler paha biçilemez…

Yapay Şömine; Estetik görünüşleriyle ve verdikleri yüksek ısı ile her daim cezbediciliğini koruyan şömineler, bunun yanında kullanım tercihleri konusunda biraz değişikliğe uğramışlardır. Şöyle ki eskiden modern dairelerden ziyade bireysel ve geleneksel evlerde yaşanırken evde kurulmuş bir şömine temel ısınma ihtiyacını karşılıyorken günümüzde doğalgaz hatlarının yayılarak daha aktif bir biçimde kullanılmaya başlanması ve büyük apartmanların dairelerinde kullanılmak üzere radyatörlü sistemlerin tercih edilmesi ile şömineler daha çok estetik görünüm amacıyla evlerde yer alan bir sistem haline gelmiştir. Bunun yanında evine bir şömine sistemi kurduran kişi evinde genellikle nostalji ve otantik bir havaya sahip olabilmektedir.

ŞÖMİNE ÇEŞİTLERİ:

– Klastik Şömine
– Doğal Gazlı
– Elektrikli Şömine
– Soba Şömine

Bir cevap yazın