Gazlı şömineler, yakıt olarak LPG veya doğal gaz kullanarak çalışan ve son derece güvenli aynı zamanda da size doyurucu görsellik sunan ürünlerdir.

Her geçen gün genişlemekte olan doğalgazlı şömine pazarında, özellikle Avrupa firmaları, ürün yelpazelerini hızla büyütüyor. Yakın zamana kadar bir veya iki farklı modelle yetinmek zorunda olduğunuz bu alanda bugün odunlu şömine haznelerinde bulunan hemen her formda doğalgazlı hazne bulma şansınız var. Kare, L tipi, U tipi, çift taraflı, üç taraflı üretilen hazneler her çeşit mimari tasarıma cevap verebiliyor.

Gazlı şömineler uzaktan da kontol seçeneği ile size daha iyi bir konfor sağlar. Bu konforlu yanış; odun tedarik etme zorunluluğu bulunmaması, dışarı köz fırlatma riskinin olmaması, kül temizliği yapmayı gerektirmemesi gibi avantajlarıyla, bu işlerle uğraşmayı sevmeyen kullanıcılara cazip gelmektedir.

Doğalgazlı şömineler tüm cazibelerine karşın, gerçek odunlu şömine tutkunları için suni ürünlerdir. Bu doğrudur, fakat bugün doğru bir araştırmayla, gerçek aleve çok benzer bir yanış kalitesi ve kızaran seramik odun setleriyle oldukça doyurucu bir görsellik sunan ürünler bulmak mümkün.

Doğalgazlı şömineler, Türkiye’de gayet rahat bir baca sistem üzerine kurulu olarak çalışır ve sizde zorluk çıkarmazlar.

Firmamız mekanınızda keşif yapar, beğendiğiniz modelin ve gerektirdiği bacanın bu alana kurulup kurulamayacağına karar verir. Sonra İGDAŞ onaylı bir taahhüt firması tarafından, İGDAŞ yönetmeliğinde belirtilmiş kriterlere göre; boruların ebatları, geçeceği yerler, doğalgaz tesisatının şeması, kullanılacak onaylı şömine haznesinin marka ve modelini içeren bir proje hazırlanır. Proje mail ile İGDAŞ’a yollanır ve her şey uygunsa, 1 gün içerisinde onay alınır. Kurulum projeye uygun bir şekilde yapıldıktan sonra İGDAŞ’tan gaz açma işlemi için randevu alınır, İGDAŞ yetkilisi gelir kontrollerini yapar ve gaz açma için uygunluk belgesini verir.

Sonrasında doğalgazlı şöminenizin keyfini en güvenli şekilde çıkarabilirsiniz…

Bir cevap yazın